Uhol pohľadu na život, vyrába život

Autor: Zuzana Haasová | 21.12.2016 o 16:48 | (upravené 21.12.2016 o 19:40) Karma článku: 3,61 | Prečítané:  1106x

          O takzvanej obmedzenosti diabetesu, o práci, ktorú mi cukrovka „vzala", o ľuďoch a o vzťahoch, ktoré skončili „kvôli“ nej... a o tom, ako sa dá vyhovárať a hladať vinu v niečom inom, ako v samom sebe.    

 

 

Väčšinou choroby prekážajú tým, ktorí ich nemajú a nemajú poňatia, čo so sebou prináša napríklad taká cukrovka. Situácie, ktoré musí človek zvládnuť a prekonať, sa ukážu, aby zistil, aký je a ako sa zachová. Ako danú situáciu neskôr sám spracuje, ako to prezentuje iným a hlavne prečo sa mu tie situácie dejú, či už je zdravý, alebo chorý.

Lebo „chodiť“ v rovnakom tempe nedokáže každý, ale ak má v sebe človek nadhľad a neberie všetko osobne, je to výborný kus života, ktorý sa mu nestratí pre márnosti. Myslím, že hodnoty života každému prídu až potom, a to je kedykoľvek. :)

       Ja som tiež musela na pol roka prerušiť všetky aktivity, keď som bola malá, sedemročná. Plávanie, ktoré... ktovie, dnes by som možno súťažila J, a akordeón, gymnastiku, dramatický krúžok. Nemohla som nič robiť, ale mamička mi vždy vravela, že keď budem veci okolo cukrovky poznať a budem poznať hlavne samú seba, k všetkému sa vrátim. Bol to rok 1988 a chápem to :), lebo takto si pokecať na sociálnych sieťach, nájsť si informácie v počítači alebo v časopise nebolo možné.

        Dnes som herečkou, hrajúcou na akordeóne, pláva moja dcéra, gymnastické veci učím deti v mojom Divadle Haaf a čo sa týka vzťahov, tu pri mne sú len tí najlepší a ja pri nich. :) Uhol pohľadu na život robí naozaj veľa, to je pravda.

Nenosím ružové okuliare a stále sa mám prečo usmievať. :)

Pozdravujem Vás, želám Vám krásne Vianoce v kruhu ľudí, ktorých ľúbite a je vám s nimi dobre.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?